Blog
Wykorzystanie badań komputerowych w diagnostyce zespołu suchego oka
W ostatnich latach naukowcy opracowali zaawansowane technologie, które pozwalają na dokładniejsze badania powierzchni oka oraz diagnozowanie problemów związanych z suchością oczu. Dzięki tym innowacjom lekarze mogą skuteczniej dobierać terapie dla swoich pacjentów, co przekłada się na szybszy powrót do zdrowia. W dzisiejszym artykule opowiemy więcej na temat badań wykonywanych dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod komputerowych.
Jakie rodzaje soczewek są używane w operacjach zaćmy?
Zaćma jest chorobą, w przypadku której najskuteczniejszą metodą jej leczenia jest operacja. Podczas zabiegu usuwana jest zmętniała naturalna soczewka oka. W zamian za nią pacjent otrzymuje nową, sztuczną soczewkę. Przed operacją zaćmy istnieje możliwość wyboru soczewki wewnątrzgałkowej, które zostanie użyta w trakcie zabiegu. Należy jednak pamiętać o tym, że dotyczy to wyłącznie soczewek dostępnych prywatnie.
Co diagnozuje badanie dna oka?
Pogorszenie się ostrości widzenia lub nieprawidłowości w postrzeganiu barw mogą być powodem do tego, by lekarz prowadzący zalecił wykonanie badania dna oka. Nie są to jednak jedyne wskazania do przeprowadzenia opisywanego sprawdzenia. O tym, kiedy pacjent kierowany jest na badanie dna oka, opowiemy w dalszej części przygotowanego przez nas artykułu. Jednocześnie wyjaśnimy, jakie choroby można dzięki niemu wykryć.
Na czym polega plastyka powiek?
Osoby, które nie są zadowolone z wyglądu skóry wokół swoich oczu, nierzadko decydują się na wykonanie plastyki powiek. Nadmiar skóry powiek związany jest z pewnym dyskomfortem odczuwanym przez pacjenta, dlatego plastyka powiek jest stosunkowo częstym wyborem takich osób. W dalszej części przygotowanego przez nas wpisu wyjaśnimy Państwu, jak przebiega opisywany zabieg.
W jakim wypadku można dokonać plastyki powiek?
Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek, to zabieg chirurgiczny. Polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu oraz skóry poprzez niewielkie nacięcia. Kiedy warto mu się poddać?
Jak przebiega zabieg operacji zaćmy?
Zaćma jest chorobą oczu, która powoduje znaczne pogorszenie widzenia. Niestety jedyną skuteczną metodą leczenia, która umożliwia pozbycie się ciążącej dolegliwości, jest operacja. Mimo że to szybki i bezbolesny zabieg, rodzi jednak wśród pacjentów różne obawy. Warto więc wcześniej zasięgnąć nieco informacji na ten temat. Czy wiesz, jak przebiega taka operacja, jak się do niej przygotować oraz jak wygląda późniejsza kontrola?
Kiedy należy wykonać badanie OCT oka?
Chyba każdy przynajmniej raz w życiu słyszał powiedzenie, które głosi, iż lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Z tego względu niezwykle ważne jest odbywanie regularnych kontroli u specjalistów, a także poddawanie się badaniom. Współcześnie istnieje wiele metod diagnostycznych, które pozwalają na przebadanie pacjenta w sposób szybki, kompleksowy, a także komfortowy. Jedną z nich jest badanie OCT oka.